День памяти про Чернобыльскую катастрофу

Згадуючи жахливі наслідки Чорнобильської катастрофи та вшановуємо пам’ять всіх загиблих та героїв-рятувальників, які ціною власного життя та здоров’я ліквідовували наслідки аварії, у Міністерство закордонних справ України наголосили, що загарбницька війна рф проти України створила безпрецедентні загрози для радіаційної та ядерної безпеки України, Європи та світу.

Атаки на цивільні ядерні об’єкти в Україні стали однією зі складових російської агресії.

«Світ має об’єднатися у протидії ядерному шантажу держави-терориста для відновлення фундаментальних принципів ядерної безпеки і мирного використання ядерної енергії. Злочини, що вчиняє росія на українських мирних ядерних об’єктах та проти персоналу цих об’єктів, не можуть і не повинні залишатися без покарання», – йдеться у коментарі зовнішньополітичного відомства до 37-х роковин Чорнобильської катастрофи.

У МЗС  ще раз нагадали, що Україна розраховує на посилення міжнародного тиску з метою якнайшвидшого звільнення окупованої ЗАЕС та відновлення контролю України над усіма мирними ядерними об’єктами та матеріалом у міжнародно визнаних кордонах нашої держави.

Також міжнародну спільноту закликали до безкомпромісних і рішучих кроків, спрямованих на забезпечення політичних, економічних та правових наслідків для рф, включаючи розширення санкцій стосовно російського сектору атомної енергетики, у т.ч. за безпосередню причетність державного концерну «росатом» до злочинів на ЗАЕС.

В Україні збудують 20 атомних енергоблоків – Енергоатом