похолодание

Ринок Іраку останніми місяцями стає все більш важливим для садівників України, повідомляє EastFruit.

Так, у лютому 2024 року Ірак став четвертим найбільшим покупцем свіжого українського яблука після ОАЕ, Саудівської Аравії та Узбекистану. До цієї країни українські експортери відправили в лютому майже 500 т яблука. Загалом з початку сезону 2023/24 років Ірак імпортував з України вже майже 2 тис. т яблука.

«Цікаво відзначити, що до топ-5 найбільших імпортерів яблука з України немає жодної країни з Європи. Це свідчить про те, що, попри російську війну проти України, садівникам вдається вирощувати яблуко високої якості. Адже час транзиту яблука порівняно з періодом до 24 лютого 2022 року суттєво зріс. Тому лише досить дороге яблуко справді високої якості може бути експортоване, зважаючи й додаткові витрати, і ризики, і час у дорозі», — говорить економіст інвестиційного департаменту продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.

Болгарія підтримає Україну у відновленні країни після закінчення війни

Для Іраку Україна є третім найбільшим постачальником яблука, поступаючись лише Ірану і Туреччині за обсягом постачань. Водночас Україна в лютому 2024 року експортувала свіже яблуко у великих обсягах одразу до 22 країн світу.

Фахівці зазначають, що дві великі партії яблука в лютому було експортовано навіть до Італії, що стала минулого сезону світовим лідером з експорту яблука.

Економіка