временные коридоры для торговых судов

Українська пшениця почала зростати в ціні на світовому ринку через високий попит, оскільки у квітні вже експортовано 541 тис. тонн пшениці.

Прогнозується, що ціни на українську пшеницю зростуть до кінця тижня ще на $2-3 за тонну, пише Всеукраїнська Аграрна Рада.

Частина продукції, яку не вдалося вивезти в березні, буде відправлена з України цього місяця. Тому в квітні очікується рекордний рівень експорту в 3 млн тонн, завдяки реалізації березневих контрактів. Збільшення попиту на українське зерно підтримується прогнозами зниження виробництва пшениці в ЄС, США та самій Україні. Торік Україна мала великі запаси, які наразі не перевищують 1 млн тонн через відновлення роботи портів. Водночас посівні площі під пшеницю скорочуються, тож очікується менший урожай.

Вже три з половиною століття квітне, як молода

Згідно з прогнозом експертів, умовні ціни на пшеницю на базисі СРТ до кінця тижня складуть близько $175 за тонну в дунайських портах, $170 за тонну – в глибоководних портах, $198-203 за тонну – на базисі DAP Констанца.

Додамо, що за очікуваннями аналітиків, висока активність імпортерів і надалі підтримуватиме зростання цін на український зерновий ринок.

Економіка