Буджакские степи

У Бородінській територіальній громаді Болградського району працюють над втіленням в життя ідеї створення Національного природного парку «Буджацькі степи».

«Завдяки наполегливості мешканців, депутатського корпусу і керівництва Бородінської громади процес вже розпочато, проєкт схвалено у Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України. Робота триває», повідомило видання «Знамя Труда».

Питанню збереження природи, було присвячене засідання круглого столу на тему «Формування територій природно-заповідного фонду починається з територіальних громад», яке відбулося на базі центру етнографічного, сільського зеленого туризму і сімейного відпочинку «Фрумушика-Нова», який розташований на території громади.

Під час обговорення
Під час обговорення, фото: «Знамя Труда»

У дискусії взяли участь директор Департаменту природно-заповідного фонду Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України Едуард Арустамян, голова Болградської районної військової адміністрації Геннадій Бамбура, директор біосферного заповідника «Асканія-Нова», кандидат біологічних наук Віктор Шаповал, кандидат біологічних наук Наталя Демченко, доктор біологічних наук Іван Русєв, директор Національного природного парку «Тузлівські лимани» Ірина Вихристюк, доктор економічних наук, професор Олег Рубель, ректор Ізмаїльського державного університету Ярослав Кічук та інші. Учасниками заходу були керівники Болградського району та його громад

Про відновлення біологічного різноманіття степу методом ревалдінгу  («здичавіння», відновлення характерних для даного регіону екосистем шляхом поетапного повернення аборигенних видів) та перші успіхи в цьому напрямку докладно розповіли виконавчий директор Центру регіональних досліджень Ігор Студенніков та ведучій експерт з екологічного відновлення Олег Д’яков.

Учасники обговорення висловили думку, що створення територій та об’єктів природно-заповідного фонду є основним та найбільш ефективним механізмом охорони природних екосистем, унікальних природних територій, ландшафтів та рідкісних видів рослин і тварин.

Нагадаємо: В українській дельті Дунаю побільшало диких тварин

 

 

 

Економіка