украинские беженцы

В Болгарії біженці з України та власники готелів протестували проти рішення болгарського уряду провести чергову хвилю переселення на державні бази відпочинку. Власники готелів закликали уряд погасити заборгованість, а українські біженці – забезпечити елементарні потреби.

Близько 300 українських біженців учора, 31 жовтня, протестували на болгарському курорті «Сонячний берег». Акція протесту відбулася ввечері після оголошення про продовження програми підтримки українських біженців. Цього разу болгарський уряд вирішив знову переселити українців із готелів на державні та муніципальні бази відпочинку. Щоправда, багатьом біженцям так і не повідомили, куди їх переведуть.

Як повідомляє болгарський телеканал Nova, в одному з приморських готелів майже 200 українців зібрали свій багаж, але їм до пізньої ночі не повідомляли, куди прямує багаж і куди їх переводять. Для багатьох минуле переселення до табору біженців у Єлховому залишається шоком. Ніхто з українських біженців не хоче переїжджати на державні бази відпочинку.

«Бази старі та дуже незручні. Мають бути хороший інтернет, магазини та аптеки поруч», – розповіла телеканалу українка Лідія.

Вона наголосила, що багато дітей навчаються дистанційно в українських школах і потребують доступу до інтернету.

«Мій багаж упакований, але ми не маємо ясності, що з нами буде. Ми чекали на перший номер, чекали, коли уряд продовжить програму, але жодної інформації не отримували», — пояснила Анастасія.

В свою чергу, болгарські власники готелів також підтримали протест і заявили, що багато хто все ще чекає коштів від держави, передбачених програмою розміщення українських біженців в Болгарії.

Болгарський готельєр Руска Мінчева заявила, що вона в своєму готелі розмістила близько 240 українців, які вже стали для неї родиною. Але без допомоги держави вона не може забезпечити їх належним харчуванням.

Власник готелю в курортному Несебрі Васелін Данов розповів, що останній повноцінний платіж від держави він отримав за квітень та травень. Були незначні надходження в інші місяці, але через відсутність контакту з державними структурами питання не вирішилося до сьогодні.

«Офіційної інформації, чи платитимуть нам за цих людей і коли вони будуть переселені, немає. Я дізнався про цей 15-денний пільговий період з телебачення. Ми побудували якісь стосунки із цими людьми. Ми живемо як одна велика родина. Ми не можемо вигнати їх на вулицю», — пояснив Кирило Зашев, власник готелю, де мешкають 20 українців.