Александр Тарнавский

Депутат Народних зборів Гагаузької автономії Молдови Олександр Тарнавський пов’язав падіння доходів регіону на 100 млн леїв з конфронтаційною політикою, яку веде керівництво автономії, пов’язане з молдавським олігархом Іланом Шором.

“За перші три місяці 2024 року на 47% падають доходи головного джерела поповнення бюджету – прибуткового податку з юридичних осіб. Понад 50 млн леїв не до надійшло. Якщо так триватиме, Гагаузія втратить понад 100 млн леїв за результатами 2024 року. Це більше 25 % власних прибутків центрального бюджету автономії”, – цитує Олександра Тарнавського point.md.

Великі компанії, які працюють у Гагаузії, змінили юридичну адресу на інші території Молдови. Фізично підприємства працюють в автономії, але платять податки в інших регіонах.

Олександр Тарнавський, який поплатився посадою віце-спікера місцевого парламенту за свою публічну критику політики Шора, вважає, що необхідно відверто та відкрито говорити про наслідки такої конфронтаційної політики для автономії.

“Але ж я не можу про те, що в нас все добре. У принципі я міг би промовчати і крісло б зберіг, і посаду б зберіг. Але, напевно, зараз не ті часи, коли потрібно підлаштовуватися і бути гнучкими. Потрібно говорити відверто , тому що ми на очах втрачаємо ті підвалини Гагаузії, які були”, – сказав Олександр Тарнавський.