У дикій природі півдня Одеської області можна зустріти та поспостерігати за рідкісним видом болотяних черепах, занесених до Червоної книги України.

Більшість їх мешкає в національному парку “Тузловські лимани”.

Ці черепахи ламають стереотип того, що рептилії дуже повільні та малорухливі, – розповів еколог нацпарку Іван Русєв. Вони можуть подорожувати у пошуках партнера або їжі і за ними можна спостерігати в будь-який час доби – головне бути в цей час у природі, з біноклем та фотоапаратом.

Ця унікальна черепаха є аборигенним видом, дуже важливим та необхідним елементом водно-болотних екосистем нацпарку. Черепахи нацпарку постійно шукають собі найкращі місця. Тримаються поблизу водойм, але можуть виддалятися під час розмноження на значну відстань.

Відомо, що у болотяної черепахи існує температурне визначення статі потомства: при температурі інкубації яєць вище +30 ° С з них з’являються тільки самки, а при температурі нижче +27 ° С – тільки самці. При проміжних значеннях температур, можуть з’являтися дитинча обох статей. Добре плаває та пірнає, довго може залишатися під водою.

Економіка