Shahed-136

Румунія не в змозі збивати російські дрони, які залітають на румунську територію, через не досконалість законодавства та відсутність відповідних зенітних систем. Про це в інтерв’ю румунській службі «Радіо Свобода» повідомив начальник штабу оборони Румунії генерал Георгіце Влад.

За словами генерала, діючи норми румунського законодавства не передбачають залучення військовослужбовців до ведення бойових дій в мирний час. Для збивання дронів, навіть якби було чим, в Румунії необхідно запровадити надзвичайний стан, стан облоги або воєнний стан.

Крім того, румунське законодавство класифікує безпілотний передусім як літальний апарат, а якщо з ним ведеться бій, то румунські військові зобов’язані «подавати сигнал про те, що він порушив національний повітряного простору. І там чотири, п’ять етапів».

«Звичайно, той дрон на все це не реагуватиме, тому що пілота немає», – зазначив очевидну річ румунський генерал.

Читайте також: Російський дрон залетів у Румунію на 14 километрів

Тож, аби уникнути цього абсурду, він вважає, що безпілотник не слід ототожнювати з літальним апаратом, його варто прирівнювати до боєприпасів – керованих, баражуючи, але боєприпасів.

Генерал Влад каже, що з ракетою, раптом вона зайде до повітряного простору Румунії, перемовини вести не треба.

«Ми розглядаємо нову законодавчу ініціативу, яка б дозволила нам діяти в мирний час під егідою військової операції, – каже начальник штабу оборони Румунії. – Закон 257 про боротьбу з літальними засобами, які несанкціоновано входять до повітряного простору, необхідно адаптувати до нових викликів, тобто – безпілотників».

Новини по темі: Румунія встановила систему боротьби з безпілотниками на кордоні

Раніше повідомлялося, що у вересні минулого року Міністерство закордонних Румунії висловило Росії «рішучий протест» щодо «порушення повітряного простору Румунії» – після того як фрагменти безпілотника, знайдені за 15 кілометрів від українського кордону, були ідентифіковані як російські.

Економіка