зерно на судне

Російський президент запропонував обмежити експорт зерна із портів Одеської області. Перегляд «зернової угоди» він має намір обговорити з президентом Туреччини Реджепом Тайіпом Ердоганом.

За словами Путіна, якщо виключити Туреччину як країну-посередника, то практично все зерно, яке вивозиться з України, спрямоване не в найбідніші країни, що розвиваються, а в країни Євросоюзу.

Він вважає, що за лінією Всесвітньої програми продовольства ООН було завантажено «всього два кораблі з 87», якими вивезено 60 тисяч тонн продовольства на 2 млн тонн.

«Може варто задуматися про те, щоб обмежити напрямок вивезення зерна та торговельного продовольства цим маршрутом [до Європи]? Я обов’язково пораджуся на цю тему із президентом Туреччини, паном Ердоганом», – заявив російський президент.

Коментуючи виступ Путіна, радник глави офісу президента України Михайло Подоляк підкреслив, що скарги Росії на угоду, яка дозволяє Україні експортувати зерно з портів у Чорному морі, «приголомшують», оскільки угода не дає Москві жодної ролі у визначенні, куди піде зерно.

Читайте також: З окупованого півдня України росіяни вивозять викрадене зерно

“Угоди, підписані у Стамбулі, стосуються лише одного питання – проходу вантажних суден через Чорне море”, – цитує Михайла Подоляка ВВС.

У свою чергу, міністр інфраструктури України Олександр Кубраков написав у соцмережах, що «загрози та фейки є типовими для російської політики». За його підрахунками, до Азії було направлено 54 судна приблизно з 1 млн тонн зерна, до Африки – 16 суден із 469 тисячами тонн, а до Європи – 32 судна з 853 тисячами тонн.

Нагадаємо, 6 вересня з портів Великої Одеси вийшов черговий караван із експортним зерном. Шість судів завантажили зерновими. Загалом за час дії “зернової угоди” з України морським шляхом вивезено понад 2 млн. тонн агропродукції.

Економіка