Спасенные

Сьогодні у місті Іскендеруні турецькі рятувальники з-під завалів одного з будинків врятували уродженку України Олену Акгьоль та її чотирирічного сина Юксєля.

«Крихітного Юксєля дістали до того, як в уламках зробили отвір. Потім його мати Олену Акгьоль акуратною витягли з-під руїн і передали бригаді медиків», пише CNN Turk.

Стан здоров’я матері та дитини добрий.

Додамо, що за даними SkyNews кількість загиблих внаслідок руйнівного землетрусу  перевищила 22 700 людей.

«В останні кілька хвилин президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган підтвердив, що кількість загиблих у його країні наразі становить 19 388 осіб.

Відомо, що в Сирії загинули щонайменше 3384 особи»,повідомляє видання.

На Одещині в кареті швидкої допомоги народилися двійнята

 

Світ

  • Україна запустила англомовне видання для країн Заходу
    Україна запустила англомовне видання для країн Заходу

    Державне підприємство Мультимедійна платформа іномовлення України (МПІУ) запустило інформаційно-розважальну цифрову платформу The Gaze, яка англійською мовою буде знайомити західну аудиторію з подіями в Україні. Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко на своєму Telegram-каналі.

    За його словами, МПІУ запускає The Gaze, щоб знайомити західну аудиторію “з феноменом країн нової Європи та України як її складової, з її людьми, історією, природою, культурою, політикою, економікою та впливом на глобальне майбутнє”.

    “Ключова задача The Gaze – стати тим інформаційним простором, де українські наративи, герої, історії будуть органічно представлені через теми й цінності цікаві та зрозумілі широкій аудиторії західного світу, для якого частина Європи на схід від Берліна поки що залишається terra incognita”, – зазначив він.

    Платформа The Gaze, крім веб-сайту, має Youtube-канал та сторінки у Facebook, Instagram, Twitter.

    Генеральна директорка ДП МПІУ Юлія Островська повідомила, що робота над створенням нового медіа розпочалась минулого року. МПІУ провела низку досліджень та розробила кілька концептуальних рішень, щоб визначити запити іноземних читачів та глядачів.

    У Мінцифри повідомили, що ключова аудиторія проекту має збігатися з переліком держав, які надають Україні найбільшу підтримку під час війни і мають великий інтерес до України: США, Велика Британія, країни ЄС та Канада. Контент розраховано на широку аудиторію, представники якої є активними користувачами соціальних мереж та звикли до інтерактивної форми подачі матеріалу.

    За матеріалами: Корреспондент.net.