крылатая ракета в воздухе

Через порушення повітряного простору Республіки Молдови російською ракетою у Кишиневі викликають посла росії.

Міністерство закордонних справ Молдови викликало посла РФ через порушення повітряного простору країни.

Представник МЗС та  євроінтеграції Молдови Даниел Воде повідомив, що глава дипломатії Молдови Ніку Попеску наказав терміново викликати посла рф в Кишиневі Олега Васнецова для того, щоб вказати російській стороні на неприпустимість порушення повітряного простору внаслідок перетину суверенної території Республіки Молдова російською ракетою.

«Росія продовжує свою агресивну війну проти України, а ракетні удари по сусідній державі прямо і негативно впливають на життя громадян Молдови.

Ми рішуче відкидаємо останні недружні дії та заяви стосовно Республіки Молдова, вважаємо їх абсолютно неприйнятними для нашого народу. Закликаємо рф припинити військову агресію проти України, що вже призвело до численних людських жертв та матеріальних втрат»,наголошують у МЗС.

Додамо, що Міністерство оборони Молдови підтвердило перетин повітряного простору держави російськими ракетами.

«Відповідальні структури установи виявили о 10.18 ракету, яка перетнула повітряний простір Республіки Молдова над містом Мокра в Придністровському регіоні, а потім над містом Косавці Сорокського району», пояснили у відомства.

Також Міністерство оборони Молдови рішуче засудило порушення повітряного простору Республіки.

Раніше: Дві російські ракети, запущені по Україні, пролетіли над країною НАТО

Водночас у Міністерстві національної оборони Румунії повідомили, що ракети не перетинали повітряний простір Румунії.

«Система повітряного спостереження ВПС Румунії зафіксувала 10 лютого… крилату ракету, яка розгорнулася у повітряному просторі України, Республіки Молдова і повторно увійшов у повітряний простір України, жодного разу не перетинаючи повітряний простір Румунії.

Найближча точка траєкторії була зафіксована радіолокаційними системами приблизно за 35 км на північний схід від кордону Румунії», – повідомила пресслужба Міністерства національної оборони Румунії.

Нагадаємо, що раніше повідомлялося, що сьогодні дві російські крилаті ракети «Калібр» перетнули кордон України з Молдовою та пролетіли у повітряному просторі Румунії.

 

Світ

 • Україна запустила англомовне видання для країн Заходу
  Україна запустила англомовне видання для країн Заходу

  Державне підприємство Мультимедійна платформа іномовлення України (МПІУ) запустило інформаційно-розважальну цифрову платформу The Gaze, яка англійською мовою буде знайомити західну аудиторію з подіями в Україні. Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко на своєму Telegram-каналі.

  За його словами, МПІУ запускає The Gaze, щоб знайомити західну аудиторію “з феноменом країн нової Європи та України як її складової, з її людьми, історією, природою, культурою, політикою, економікою та впливом на глобальне майбутнє”.

  “Ключова задача The Gaze – стати тим інформаційним простором, де українські наративи, герої, історії будуть органічно представлені через теми й цінності цікаві та зрозумілі широкій аудиторії західного світу, для якого частина Європи на схід від Берліна поки що залишається terra incognita”, – зазначив він.

  Платформа The Gaze, крім веб-сайту, має Youtube-канал та сторінки у Facebook, Instagram, Twitter.

  Генеральна директорка ДП МПІУ Юлія Островська повідомила, що робота над створенням нового медіа розпочалась минулого року. МПІУ провела низку досліджень та розробила кілька концептуальних рішень, щоб визначити запити іноземних читачів та глядачів.

  У Мінцифри повідомили, що ключова аудиторія проекту має збігатися з переліком держав, які надають Україні найбільшу підтримку під час війни і мають великий інтерес до України: США, Велика Британія, країни ЄС та Канада. Контент розраховано на широку аудиторію, представники якої є активними користувачами соціальних мереж та звикли до інтерактивної форми подачі матеріалу.

  За матеріалами: Корреспондент.net.