Молдова

Сьогодні, 10 лютого, прем’єр-міністр Республіки Молдова Наталія Гаврилиця оголосила про свою відставку.

Заява прозвучала під час прес-конференції. При цьому Гаврилиця не оголосила про причини відставки, перерахувала досягнення уряду за 18 місяців її керівництва та наголосила, що їй довелося керувати кабміном в умовах постійних криз.

«Ми вели постійний діалог із стратегічними партнерами Молдови. Ми впоралися із кризою біженців та завоювали симпатії всього світу. І найголовніше, нам вдалося домогтися статусу кандидата в члени Євросоюзу», – підкреслила екс-прем’єр, повідомляє NewsMaker.

Додамо, що сьогодні президент Молдови Майя Санду після консультацій з парламентськими фракціями висунула на пост прем’єр-міністра кандидатуру Доріна Речана.

Зазначимо, що Дорін Речан є радником президента Молдови з питань оборони та нацбезпеки.

З 2012 до 2015 року він очолював МВС Молдови. До цього, з 2010 по 2012 рік, обіймав посаду заступника міністра інформаційних технологій та комунікацій.

Російські ракети над Молдовою та Румунією: що відомо

 

Світ

  • Україна запустила англомовне видання для країн Заходу
    Україна запустила англомовне видання для країн Заходу

    Державне підприємство Мультимедійна платформа іномовлення України (МПІУ) запустило інформаційно-розважальну цифрову платформу The Gaze, яка англійською мовою буде знайомити західну аудиторію з подіями в Україні. Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко на своєму Telegram-каналі.

    За його словами, МПІУ запускає The Gaze, щоб знайомити західну аудиторію “з феноменом країн нової Європи та України як її складової, з її людьми, історією, природою, культурою, політикою, економікою та впливом на глобальне майбутнє”.

    “Ключова задача The Gaze – стати тим інформаційним простором, де українські наративи, герої, історії будуть органічно представлені через теми й цінності цікаві та зрозумілі широкій аудиторії західного світу, для якого частина Європи на схід від Берліна поки що залишається terra incognita”, – зазначив він.

    Платформа The Gaze, крім веб-сайту, має Youtube-канал та сторінки у Facebook, Instagram, Twitter.

    Генеральна директорка ДП МПІУ Юлія Островська повідомила, що робота над створенням нового медіа розпочалась минулого року. МПІУ провела низку досліджень та розробила кілька концептуальних рішень, щоб визначити запити іноземних читачів та глядачів.

    У Мінцифри повідомили, що ключова аудиторія проекту має збігатися з переліком держав, які надають Україні найбільшу підтримку під час війни і мають великий інтерес до України: США, Велика Британія, країни ЄС та Канада. Контент розраховано на широку аудиторію, представники якої є активними користувачами соціальних мереж та звикли до інтерактивної форми подачі матеріалу.

    За матеріалами: Корреспондент.net.