землетрясение в Турции

В результаті потужного землетрусу, який стався у ніч проти понеділка на півдні Туреччини за 23 км від міста Нурдагі, загинуло понад 300 людей. Природна катастрофа також призвела до значної кількості жертв у сусідній Сирії.

Про це повідомляє CNN.

За даними агентства з боротьби зі стихійними лихами країни AFAD, у Туреччині загинули щонайменше 76 людей і понад 440 отримали поранення. У сусідній Сирії щонайменше 237 людей загинули і понад 630 отримали поранення. Повідомляється про загиблих в Алеппо, Латакії, Хамі та Тартусі.

За інформацією Геологічної служби США, цей землетрус у 7,8 бала вважається найсильнішим у Туреччині з 1939 року, коли землетрус такої ж сили забрав життя 30 000 людей.

Науковці зазначають, що землетруси такого масштабу трапляються рідко, у середньому в будь-якій точці світу настільки потужні поштовхи відбувається менше п’яти раз на рік.

Оновлено в 13:12. Кількість загиблих унаслідок землетрусу в Туреччині сягнула 912 осіб, постраждали понад п’ять тисяч. Про це повідомив президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган.

Оновлено на 17.00: За даними турецької влади, станом на 16:00  у Туреччині вже близько 1,5 тисячі жертв. У сусідній Сирії кількість загиблих зросла до майже 800.

ЄС запустить масштабну програму гуманітарного розмінування