установка памятной доски Оцерклевичу

Завдяки зусиллям громадської організації ветеранів АТО-ООС Болградського району цими днями було встановлено ще дві меморіальні дошки загиблим захисникам України – уродженцям населених пунктів Болградської територіальної громади, повідомляє кореспондент «Топора».

Пам’ятні дошки з’явилися на будівлях Залізничненського ліцею та Болградського ліцею №3.

У селі Залізничне таким чином вшанували пам’ять уродженця села, випускника Залізничненської школи старшого сержанта 79 десантно-штурмової бригади Руслана Дунєва, який загинув 26 лютого 2022 року, на третій день широкомасштабного вторгнення російських військ, на півдні України в бою з диверсійно-розвідувальною групою росіян. Посмертно воїн нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

На будівлі Болградського ліцею №3 була встановлена та урочисто відкрита пам’ятна дошка, присвячена капітану Віктору Оцерклевичу, заступнику командира механізованого батальйону 17 ОТБр, який колись навчався у цій школі.

6 квітня 2022 року офіцер загинув від рук російських окупантів під час бою поблизу селища Новотошківське Луганської області. Згідно з Указом президента України, «За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі йому було надано звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (посмертно)».

Участь в урочистостях, які були організовані колективами навчальних закладів, взяли працівники та учні шкіл, рідні загиблих, військовослужбовці Болградського гарнізону, а в Залізничному також  мешканці та староста села.

Чин освяти провів військовий капелан 88 окремого батальйону морської піхоти Тарас Банас.

Нагадаємо, що до цього на будівлі Опорного закладу освіти «Болградський ліцей» була встановлена меморіальна дошка лейтенанту Максиму Мединському.

Наразі організація ветеранів АТО-ООС працює над встановленням пам’ятної дошки на будинку, де жив Герой України Віктор Оцерклевич. Найближчими днями буде вшанована пам’ять уродженця села Криничне Болградського району Івана Мінкова.

Також йде робота щодо виготовлення меморіальних дощок уродженцю Болграда старшому солдату Сергію Бахчеджи та уродженцю села Калчева Болградського району Родиону Вейцману, що загинули 30 червня цього року в боях з російськими загарбниками на Донбасі.