дизайн нового памятника Суворову в Измаиле

Ізмаїльчани та гості міста продовжують вимагати прибрати пам’ятник російському полководцю Олександру Суворову, розташованому на проспекті Незалежності. Обурення та незгода вилилася в акти вандалізму – пам’ятник неодноразово обливали червоною фарбою, писали на постаменті слово «КАТ», зносили до нього стару техніку та залишали послання: «Російський військовий корабель, бери та йди».

Після низки спроб зіпсувати пам’ятник місцева влада прийняла рішення захистити його спеціальною огорожею та звернутися до Кабміну для вирішення подальшої долі. Демонтувати чи перенести самовільно не можна, оскільки він – пам’ятка монументального мистецтва національного значення, що охороняється державою.

І поки чиновники вирішують, що робити з монументом, ізмаїльчани пропонують свої варіанти покращення його тимчасового вигляду. Один із мешканців пропонує змінити чорний паралелепіпед, який зараз нагадує огороджений пам’ятник, на сучасно-етнічний дизайн із патріотичними елементами.

Новини Ізмаїла: В Ізмаїлі на Дунаї знайдено незвичайні артефакти

Ідея належить Сергію Арсену – дизайнеру, який народився та виріс в Ізмаїлі, а освіту здобув у Києві.

«Я бачу, що про місто дбають, і воно перетворюється на дуже комфортне місце, проте, всі рішення типові і без використання сучасного дизайну. Мені хотілося б бачити найкращі сучасні рішення, і я готовий їх пропонувати», – зазначив дизайнер.

Чоловік уже підготував макети з новим виглядом пам’ятника та розмістив їх у соціальній мережі, щоб громадськість могла висловити свою думку щодо такої пропозиції.

Оскільки багато хто з мешканців Ізмаїла підтримали ідею дизайнера, він планує подати її до Ізмаїльської міськради для подальшого розгляду та схвалення міською адміністрацією.

Політика