Громадська організація ветеранів АТО-ООС Болградського району зіткнулась зі спротивом мешканки міста щодо встановлення меморіальної дошки загиблому Герою України, повідомляє кореспондент «Топора».

Мова йде про пам’ятний знак, присвячений уродженцю Болграда, заступнику командира механізованого батальйону 17 ОТБр капітану Віктору Оцерклевичу (позивний «Крєпиш»), який загинув від рук російських загарбників 6 квітня 2022 року поблизу селища Новотошківське Луганської області.

Відзначимо, що за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі капітану Віктору Оцерклевичу було присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (посмертно).

Нагадаємо, що для увічнення подвигу захисників України, громадська організація ветеранів АТО-ООС Болградського району розпочала процедуру встановлення меморіальних дощок загиблим у російсько-українській війні уродженцям Болграда та населених пунктів Болградського району (у старих кордонах). Вже виготовлені пам’ятні дошки чотирьом загиблим захисникам України, двом – у стадії виготовлення. Дошки встановлюються на фасадах шкіл, де навчались вояки.

Читайте також: В Болграді вшанували пам’ять загиблого Героя

Щодо Віктора Оцерклевича, то на пам’ять про нього, як про Героя України, ветерани вирішили також встановити меморіальну дошку на багатоквартирному будинку за адресою: 25 Чапаївської дивізії, 56, в якому він виріс.

Меморіальна дошка була виготовлена, але громадська організація стикнулася із несподіваною перепоною, про яку вони навіть не могли підозрювати – власниця квартири на першому поверсі, на зовнішній стіні якої планували встановити пам’ятний знак, категорично відмовилася дозволити це зробити.

Найсумніше те, що жінка є пенсіонером Державної прикордонної служби України, але, як бачите, до пам’яті про загиблих захисників Держави в неї досить специфічне ставлення. Але виявилося, що не всі мешканці цього будинку такі як ця пані. Представники ветеранської організації вже отримали «добро» на встановлення пам’ятної дошки у одного з сусідів цієї жінки, яка так зневажливо ставиться до Героїв України.

Тож найближчим часом дошка буде встановлена і завадити збереженню пам’яті про наших захисників попри спротив деяких осіб, не вдасться.

Місце, де планують встановити меморіальну дошку

Політика