В Болграді пройшла церемонія урочистого відкриття меморіальної дошки Максиму Мединському, який загинув, захищаючи Україну, повідомляє кореспондент «Топора».

Пам’ятна дошка встановлена на будівлі Опорного закладу освіти «Болградський ліцей», який Максим закінчив у 2006 році (тоді навчальний заклад мав назву «Болградський НВК «Спеціалізована школа-ліцей І-ІІІ ступенів»).

В урочистому заході, підготовленому колективом школи, взяли участь працівники навчального закладу, учні, представники місцевої військової частини, районної організації ветеранів АТО-ООС, відділу освіти громади, районної ради, батьки загиблого Героя.

Під час виступів звучали слова вдячності за самопожертву, гордості за те, що Максим навчався саму у цій школі. Директор ліцею Тетяна Желяскова, вчителі згадували, яким небайдужим, патріотичним, гарним учнем був Максим, дякували батькам за виховання сина.

Теплими спогадами про свого учня, якого вона навчала з п’ятого по одинадцятий клас, поділилася вчителька української мови й літератури Валентина Миколаївна Андрєєва. Вона розповіла про те, як Максим втілив у життя свою мрію стати студентом інституту журналістика Київського Національного університету ім. Т. Шевченка, як потім працював за обраним фахом.

Пам’ятну дошку освятив військовий капелан 88 окремого батальйону морської піхоти Тарас Банас.

Відзначимо, що меморіальна дошка виготовлена та встановлена з ініціативи Болградської районної організації ветеранів АТО-ООС. За словами її керівника Івана Бодлева, це перша з меморіальних дощок загиблим після широкомасштабного вторгнення росії уродженцям Болграда та населених пунктів Болградського району (у старих кордонах), які будуть встановлені найближчим часом. Чотирьом загиблим захисникам України пам’ятні дошки вже виготовлені, двом – у стадії виготовлення.