Петиция

На сайті президента України розміщено петицію про необхідність обов’язкового маркування товарів від брендів-спонсорів російського тероризму.

Йдеться про те, що хоча багато іноземних компаній покинули російський ринок через напад росії на Україну, «за даними Єльського університету (США) та Київської школи економіки (Україна) близько 1000 представників міжнародного бізнесу все ще підтримують співпрацю з росією та її споживачами…»

Автор петиції перелічує відомі компанії, які залишаються на російському ринку, та наголошує, що збереження та тим більше підтримання будь-яких зв’язків із російською федерацією повинні розглядатися як прояв відкритого колабораціонізму з державою-агресором, а іноземні корпорації, що відмовляються припиняти виробничу діяльність на території російської федерації, є безпосередніми учасниками російської агресії проти України.

«Зберігаючи присутність на російському ринку, бренди такого масштабу є важливим джерелом економічних ресурсів, котрі держава-агресор використовує для здійснення звірств та геноциду, спрямованих проти мирних українців», – зазначається у петиції.

Прикро, але ті ж самі компанії залишаються лідерами у своїх сегментах українського ринку та досі активно представлені на полицях торговельних мереж.

Тож автор петиції, громадський діяч, а зараз – військовий Юрій Гудименко, пропонує «в обов’язковому порядку маркувати такі товари та бренди, що імпортуються в Україну та призначені для продажу на українському ринку, написом/поміткою про співпрацю з державою-терористом».

Таке маркування має бути нанесено на лицьову сторону товару, великими літерами червоного кольору.

Також пропонується зобов’язати будь-які точки продажу «розміщувати товар від виробників та постачальників, які досі виробляють або поставляють товар в росію, в окремій відведеній для цього зоні, з обов’язковим нанесенням інформаційних позначок… про походження такого товару та про компанію виробника».

Петиція розміщена на сайті президента 29 грудня і вже набрала понад 6,6 тисяч підписів з необхідних 25 тисяч. Підписати документ можна ще впродовж 83 днів.

Два храма Києво-Печерської лаври повернуто державі