Успенский собор КПЛ

Успенський собор та Трапезна церква, розташовані на території  Національного заповідника «Києво-Печерська лавра», повернуто державі.

Як повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, «завершила роботу Комісія для приймання-передачі Успенського собору та Трапезної церкви від Української Православної Церкви до держави».

Ці дві культові споруди, розташовані на території Заповідника, були передані у безоплатне користування УПЦ з 2016 року згідно з договором, термін якого сплинув 31.12.2022.

Комісія провела інвентаризацією майна, склала акту технічного огляду. Також був підписаний відповідний Акт повернення будівель зі сторони УПЦ.

Відзначимо, що  митрополит Павло, який мав підписати Акт, не з’явився на останнє засідання комісії, але це, за словами міністра, не є перешкодою для повернення державного майна.

Нагадаємо, що Свято-Успенська Києво-Печерська лавра входить до списку об’єктів світової спадщини ЮНЕСКО.

«Українська святиня має служити всьому українському народові, цього принципу ми і будемо притримуватись в подальшому», – підкреслив міністр.

Додамо, що пресслужба Православної церкви України повідомила, що Предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній 7 січня 2023 року звершить Богослужіння з нагоди Різдва Христового в Успенському соборі Києво-Печерської лаври. Початок богослужіння о 9 годині ранку.

В Ізмаїлі встановили різдвяний вертеп