Киберполиция

Кіберполіція викрила та затримала учасників злочинної організації, які виманювали гроші в українців під виглядом державних виплат.

Зловмисники використовували для своєї схеми спеціально створені сайти, за допомогою яких отримували дані банківських карт довірливих громадян, щоб надалі привласнити їх гроші, повідомляє Національна поліція.

Сообщение от мошенников
Сообщение от мошенников, фото: npu.gov.ua

«Для втілення своїх злочинних намірів зловмисники використовували онлайн-сервіси для масової розсилки SMS. Громадянам надходили повідомлення про можливість отримання соціальних виплат, зокрема єПідтримки, допомоги від ЄС, різних програм благодійних фондів. Для цього їм пропонувалося перейти за посиланням та вказати дані банківських карток, на котрі нібито буде зарахована допомога», – розповідають правоохоронці.

«Кіберполіція закликає громадян отримувати інформацію з приводу соціальних виплат лише з офіційних джерел. Справжні сторінки державних органів, благодійних організацій, банківських структур та організацій у месенджерах і соціальних мережах мають бути верифікованими. Також закликаємо не повідомляти конфіденційні дані стороннім та не вводити такі відомості на підозрілих ресурсах».

За попередніми даними, у такий спосіб вони ошукали більше сотні громадян, а загальна сума збитків становить мільйон гривень.

Зловмисників затримали та оголосили їм підозру. Шахраям «світить» до дванадцяти років позбавлення волі з конфіскацією майна.

 

Обіцянка допомоги у сумі 13 280 гривень – це фейк

h

Політика