Підписання угоди

На полях міжнародної конференції «United for Justice. United for Heritage», яка відбулася у Києві та була присвяченій численним випадкам знищення культурної спадщини через російську агресію, генеральні прокурори країн-учасниць спільної слідчої групи (Joint Investigation Team, JIT) щодо розслідування тяжких міжнародних злочинів в Україні продовжили її роботу ще на два роки.

«Сім національних органів влади, які беруть участь у JIT, погодилися продовжити роботу групи на два роки.

Під час координаційної зустрічі учасники обговорили результати роботи JIT та пріоритети на наступні два роки», повідомили в Офісі Генерального прокурора України.

Нагадаємо, що спільну слідчу групу утворили Литва, Польща та Україна 25 березня 2022 року за підтримки Євроюсту. 30 травня 2022 року членами JIT стали Естонія, Латвія та Словаччина, а 13 жовтня 2022 року – Румунія.

3 березня 2023 року сім національних органів залучених до JIT підписали Меморандум про взаєморозуміння з Департаментом юстиції США. Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду та Європол є учасниками JIT з квітня 2022 року та жовтня 2023 року відповідно.

База даних доказів щодо основних міжнародних злочинів (CICED) і Міжнародний центр з переслідування за злочин агресії проти України (ICPA), організований Євроюстом, також сприяють діяльності JIT.

Відзначимо, що спільна слідча група є одним із найдосконаліших інструментів, що використовуються в міжнародному співробітництві стосовно кримінальних справ. Її метою є сприяння розслідуванням та судовому переслідуванню, які ведуться у відповідних державах, а також сприяння тим розслідуванням та судовому переслідуванню, які можуть бути передані до МКС.

Болгарія прагне розслідувати злочини кремлівського режиму