электричество

Події останніх двох тижнів, пов’язані з масованими атаками Росії по об’єктах інфраструктури  та енергетичної галузі, викликають неабияке занепокоєння у громадян. Чи чекати блекаут зимою, чи витримають мережі навантаження через значні пошкодження енергетичної інфраструктури? Якщо запровадять віялові відключення, то як часто буде вимикатись електроенергія і за яким графіком? Як вплине вимушена економія електроенергії на роботу промислових підприємств?

На ці та інші питання відповідав гендиректор ДТЕК Одеські електромережі Дмитро Григор’єв під час брифінгу зі ЗМІ.

Нагадаємо, Одеська область з 20 жовтня перейшла у режим економії електроенергії , який ввели по всій території України для відновлення зруйнованої російськими ударами енергетичної інфраструктури.

Громадян закликають вимкнути нічну ілюмінацію, висвітлення вітрин, вивісок АЗС та рекламних банерів. В той же час місцева влада обмежує використання вуличного освітлення. За окремим графіком планується відключення від електричної енергії підприємств, які є найбільшими споживачами в Одесі та Одеській області.

Читайте такожВіялові відключення в Молдові: Придністров’я скоротило постачання газу МолдГРЕС

За словами Дмитра Григор’єва, ДТЕК Одеські електромережі підготувались до розвитку будь яких подій, але наразі обмеження електроенергії стосуються тільки промислових споживачів регіону. Зокрема, застосовуються графіки обмеження електроспоживання та обмеження потужності  електроенергії для підприємств. Зазначимо, частка промислових підприємств складає 48% у структурі споживання електроенергії в Одеській області.

Для населення наразі не застосовуються ніякі обмеження, але задля економії електрики громадян просять по максимуму обмежити використання електроприборів, особливо тих, без яких можна обійтись на деякий час. Також для розвантаження електромережі  частину електротехники рекомендують використовувати в нічний час, наприклад, вмикати  пральну машину чи обігрівач після 23.00.

Як зазначив Дмитро Григор’єв, споживачі свідомо поставились до закликів влади, і вже є часткове зниження навантаження на мережі. Але якщо надалі ситуація буде погіршуватись, в разі необхідності, будуть застосовуватись  аварійні відключення, та погодинні (віялові) відключення.

«Кожен споживач буде проінформований, коли і на скільки буде відсутня електроенергія. Якщо доведеться застосовувати погодинні відключення, то, я сподіваюсь, це буде тривати не більше 4-х годин», – зазначив керівник ДТЕК.

Заздалегідь не можна передбачити, чи буде застосовуватись графік погодинних (віялових) відключень, і якщо буде, то на який час. Бо це буде невірна інформація. Все залежить від ситуації, яка складатиметься, – додав Дмитро Григор’єв.

Також він звернув увагу споживачів, що інформацію про графіки відключень буде опубліковано на офіційних джерелах місцевої влади та сайті компанії.