экзит-пол

Влада Молдови не має наміру давати дозвіл на відкриття виборчих дільниць на президентських виборах рф на території Придністровського регіону.

Про це в ефірі Radio Moldova заявив міністр закордонних справ Молдови Міхай Попшой, пише “Європейська правда”.

Відповідну заяву міністр зробив, коментуючи питання відкриття дільниць для голосування на російських виборах на території Молдови.

“Відкриття виборчих дільниць у Придністровському регіоні є неприйнятним. На жаль, таке траплялося в минулому, але без згоди конституційної влади Республіки Молдова не може бути відкрита жодна виборча дільниця, окрім тієї, що знаходиться в посольстві, але і на це, очевидно, повинна бути формальна згода”, – пояснив він.

Зазначається, що згідно з Віденською конвенцією, Молдова не може заборонити голосування на території посольства. Інші спроби відкрити виборчі дільниці потребують обговорення.

“Це тема, яка наразі обговорюється. Як тільки ми приймемо рішення, воно буде оголошено. Це рішення потребує консультацій, щоб воно було найкращим. Питання відкриття виборчих дільниць виникало і на інших виборах, зокрема, з відкриттям виборчих дільниць у Придністровському регіоні, що є неприйнятним”, – сказав Попшой.

Кулеба відреагував на загарбницькі мрії угорських ультраправих

Зазначимо, росія направила запит до Республіки Молдова з проханням відкрити виборчі дільниці для проведення виборів президента путіна, запланованих на 15-17 березня 2024 року.

Нагадаємо, у попередні роки росія завжди відкривала виборчі дільниці в Придністровському регіоні, де, за офіційними даними, проживає близько 200 тисяч російських громадян. На останніх виборах до Держдуми, які відбулися 17-19 вересня 2021 року, в Молдові було відкрито 30 виборчих дільниць, 27 з яких – у Придністров’ї. Влада в Кишиневі не давала згоди на їх відкриття

Економіка

Світ