беженцы, эвакуация

Український уряд пропонує жителям звільненого від окупантів Херсона евакуюватися на зимовий період до більш безпечних регіонів країни. Безкоштовна евакуація пропонується до Кривого Рогу, Миколаєва та Одеси з можливим подальшим переміщенням на Кіровоградщину чи до західних регіонів.

Про це повідомила міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук, – передає УНІАН.

“Звертаюся до херсонців. Зокрема, до вразливих категорій громадян: жінок з дітьми, літніх, хворих і маломобільних. З урахуванням складної безпекової ситуації в місті та проблем з інфраструктурою, ви можете евакуюватися на зимовий період до більш безпечних регіонів країни. Уряд пропонує безкоштовну евакуацію до Кривого Рогу, Миколаєва та Одеси, з можливим подальшим переміщенням на Кіровоградщину та Хмельниччину й до інших західних регіонів України”, – написала Верещук.

Переселенцям буде забезпечено безоплатне проживання у прихистках, гуманітарна допомога, харчування, медична підтримка. Також буде надано допомогу в оформленні довідки внутрішньо переміщеної особи (ВПО) та відповідну грошову допомогу від держави та міжнародних організацій.

Новини за темою: Зеленський озвучив пріоритети після визволення Херсону

Повідомити про бажання евакуюватися можна, записавшись особисто в “Пункті незламності”, який розташовано в Херсоні на Площі Свободи. Також можна зателефонувати на гарячу лінію Херсонської ОВА, повідомити в чат-бот волонтерської організації “Helping to leave” або звернутися на цілодобову гарячу лінію Мінреінтеграції (короткий номер 15-48).

Читайте також: Україна підтримує людей з деокупованих територій

Політика