Верховный Суд Украины

Верховний Суд України підтвердив виправдувальний вирок, який був винесений Вищим антикорупційним судом колишньому міністру інфраструктури Володимиру Омеляну.

«Верховний Суд залишив без змін вирок ВАКС і ухвалу Апеляційної палати ВАКС», – повідомляє агентства «Інтерфакс-Україна» з посиланням на Верховний Суд України.

Нагадаємо, що справа йде про обвинувачення Володимира Омеляна у вчиненні незаконних дій, що начебто призвели до недоотримання держбюджетом 30,5 млн грн. А саме – видання наказу про зменшення всіх портових зборів (крім маякового) на 20%. Обвинувачення висували НАБУ і САП.

Восени 2021 року колегія суддів ВАКС визнала експосадовця невинуватим. Згодом виправдувальний вирок підтвердила Апеляційна палата ВАКС.

«Сподіваюся, в НАБУ вистачить мужності публічно вибачитися, а внутрішня перевірка і, незабаром, зовнішній незалежний аудит з’ясують, на виконання чиїх злочинних вказівок детектив займався фабрикацією справи проти мене, а співробітники прес-служби очорнювали моє ім’я.

Вірю, що результати таких перевірок теж будуть публічними.

Реакція на «помилку» – це теж тест на справжність нової структури.

А реформаторів – вітаю!

Це рішення суду започатковує дуже важливу судову практику: за реформи судити не можна!

Сподіваюся, що спаму такого ґатунку у ВАКС зараз поменшає і судді матимуть можливість розглядати виключно справи про топ-корупцію чиновників категорії А.

Звісно, якщо вони будуть…

Але ж заради цього все і створювалося, якщо ми не забули»,відреагував на рішення суду Володимир Омелян у фейсбуці.

Відзначимо, що зменшення портових зборів призвело до пожвавлення роботи українських портів, а отже – збільшення надходжень до бюджету.

Пасажирський порт «Орлівка» вже у планах

 

Політика