электричество

Починаючи з 8 лютого, в Україні вводиться новий механізм розподілу лімітів на споживання електроенергії. Так, у кожній області в один із днів протягом двох тижнів не буде обмежень щодо електроенергії.

Про це повідомила прес-служба НЕК “Укренерго”.

В інші дні можливі зміни у звичних графіках відключення, що необхідно для того, щоб було проведено вимірювання фактичного споживання в кожній області.

“Почергово в кожній області на один день повністю буде знято обмеження споживання. Оскільки в енергосистемі дефіцит потужності, спричинений російськими атаками, одночасно в областях, де не проводяться виміри у конкретний день, ліміти споживання можуть бути дещо знижені”, – прокоментували в “Укренерго” .

Таке дослідження, яке називається режимним виміром, дозволяє визначити, скільки саме зараз споживає кожна область за нормальної роботи енергосистеми. Такі виміри дозволять враховувати при встановленні лімітів релокацію підприємств, міграцію населення, фактичні зміни у загальному рівні та структурі споживання, – пояснили в “Укренерго”.

Зазначається, що за час повномасштабної війни в регіонах могла змінитися кількість населення з огляду на внутрішню міграцію.

Нагадаємо, що ситуація з електропостачанням в Одесі та Одеському районі залишається складною. Компанія ДТЕК Одеські електромережі повідомляє, що поки що можуть забезпечувати світлом побутових споживачів кожні 2 години через 8 годин без світла.