дети в Украине

Україна змогла повернути 128 дітей, яких російські окупанти примусово вивезли до Російської Федерації.

Про це повідомила начальник Департаменту захисту інтересів дітей та протидії насильству Офісу генерального прокурора України Юлія Усенко, – передає Укрінформ.

Понад 50 маленьких українців разом із батьками чи вихователями перебувають зараз на території країн ЄС.

“Ви запитаєте, чому така маленька цифра у порівнянні з кількістю тих, хто перебуває у депортації? Але для нас це не цифра – це 128 дитячих життів. За поверненням їх на Батьківщину – робота великої кількості людей, які місяцями працюють, щоб повернути хоча б одну дитинку. Це багато безпекових ризиків, у тому числі й для тих, хто допомагає в цьому”, – наголосила Усенко.

Зазначається, що у випадку з Росією звичні інструменти міжнародного права не працюють. У зв’язку з цим для повернення дітей додому необхідні зусилля міжнародної спільноти та реальні кроки.

“Україна робить усе можливе, але, на жаль, цього недостатньо. Звичні інструменти дипломатії не діють, вимоги міжнародного гуманітарного права на агресора не діють, тому єдиного механізму не існує, а типові правила не працюють. Наше завдання – бути в постійному пошуку таких шляхів та бути в діалозі з тими, хто нас підтримує”, – підсумувала посадовець.

Нагадаємо, раніше уповноважена президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дар’я Герасимчук уточнила, що станом на жовтень 2022 року жо Росії насильно вивезли щонайменше 8 709 дітей.

Як називають дітей в Україні: найпопулярніші імена