Кабмин

Кабінет міністрів України затвердив зміни до законодавства, які дозволять позбавляти державних нагород підсанкційних осіб.

У відповідь на петицію щодо позбавлення народного депутата Юрія Бойка звання «Героя України», яка набрала 25 тисяч підписів на сайті Президента, мін’юстом розроблено законопроєкт щодо вдосконалення окремих положень з метою реалізації санкційної політики, повідомляє пресслужба міністерстві юстиції України.

Уряд розглянув та ухвалив законопроєкт, який вносить зміни до статті 16 Закону України «Про державні нагороди».

Законопроєкт передбачає позбавлення державних нагород у разі:

– застосування до особи відповідної санкції, передбаченої Законом «Про санкції»;

– вчинення особливо тяжкого злочину.

Відзначимо, що зараз існує правова колізія між нормами Закону «Про санкції» та Закону «Про державні нагороди». Першим з них передбачено, що позбавлення держнагород чи інших форм відзначення є одним з обмежувальних заходів (санкцій), що застосовується за рішенням РНБО України, яке вводяться в дію відповідним Указом Президента України. Другим же законом визначено, що позбавити особу держнагород можна лише у разі засудження нагородженого за тяжкий злочин за поданням суду.

Додамо, що 31.01.2023 група народних депутатів з фракцій «Європейська солідарність» та «Слуга народу» зареєструвала Законопроєкт 8407 «Про внесення змін до Закону України «Про державні нагороди України» щодо підстав позбавлення державних нагород.

Понад тисяча осіб отримали підозру у колабораційній діяльності минулого року