Колаборационизм

Минулого року прокуратура України вручила повідомлення про підозру у колабораційній діяльності 1 090 особам, 1 454 особам повідомили про підозру.

Загалом за ст. 111-1 (Колабораційна діяльність) обліковано 3 851 кримінальних правопорушень, до суду направлено 620 проваджень, повідомляє УНН з посиланням на Офіс Генерального прокурора України.

Щодо кількості зареєстрованих за січень-грудень 2022 року кримінальних правопорушень за цією статтею, то їх ще більше – 4 053, але 203 провадження закрито.

Додамо, що до суду направлено 620 проваджень.

Нагадаємо, що згідно з Кримінальним Кодексом України, ст. 111-1 (Колабораційна діяльність) передбачає різні ступені відповідальності за різні форми колабораційної діяльності.

Винний може отримати покарання у вигляді позбавленням волі на строк до п’ятнадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю та з конфіскацією майна.

Якщо дії колаборанта призвели до загибелі людей або інших тяжких наслідків, то він карається позбавленням волі на строк п’ятнадцять років або довічним позбавленням волі.

В Україну вже повернули 128 дітей, примусово вивезених до РФ