Документы моряка

У Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України повідомили, що моряки відтепер можуть подати заяву та отримати кваліфікаційні документи через представника.

«Відповідні зміни до постанови №1499 були прийняті Урядом на засіданні Кабінету Міністрів України. Це спільна ініціатива Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури та Адміністрації судноплавства щодо вдосконалення процедури дипломування моряків в умовах воєнного стану»,йдеться у повідомленні.

У відомстві пояснили, що у разі, якщо моряк знаходиться в рейсі, він може подати заяву та отримати кваліфікаційні документи дистанційно через довірену особу.

Відзначимо, що редакція «Топора» не побачила, щоб зміни, по які йдеться, були внесені у  Постанову Кабміну № 1499 від 30 грудня 2022 р. «Деякі питання присвоєння звань особам командного складу морських суден», текст якої опублікований на сайті Верховної ради України. 

Також досі дії відповідний Наказ Мінінфраструктури «Про затвердження Порядку видачі кваліфікаційних документів особам командного складу суден та суднової команди морських суден», останні зміну до якого вносилися 01.02.2016.    

Додамо, що за даними UNCTAD (Конференція ООН з питань торгівлі та розвитку), у 2021 році Україна зайняла 6 місце у світі за кількістю працюючих моряків, що становить понад 4% працівників морської галузі світу. Моряки щорічно забезпечують значний притік валюти в національну економіку та привозять в Україну в середньому близько 3-4 мільярдів доларів.

У дунайському гирлі Бистре розпочнуть днопоглиблювальні роботи

 

 

Політика