Схема железной дороги

Керівництво АТ «Укрзалізниця» підписало Меморандум про співпрацю з ДП «Залізниця Молдови» щодо відновлення залізничного коридору Валчінет – Каїнари.

«У рамках партнерства буде відновлено залізничний коридор Валчінет Окніца Бельци Унгень Кишинів Каїнари довжиною 400 кілометрів.

Відновлення цієї дільниці – важливий крок для підсилення залізничної логістики на дунайському напрямку»,повідомили у Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Відзначимо, що проєкт відбудови залізничної дільниці розробили залізничники Молдови в рамках ініціативи «Шляхи солідарності», що підтримується Європейською комісією.

Реалізація проєкту здійснюватиметься за кошти партнерів та міжнародних фінансових установ. 32 млн євро будуть перераховані Молдові, а потім скеровані «Укрзалізниці» на відновлення залізничного коридору.

Після відбудови дільниці зросте її пропускна спроможність, збільшиться швидкість руху поїздів та покращиться якість вантажних перевезень. Експортери отримають зручне залізничне сполучення зокрема, з портом «Рені», що є одним з важливих елементів розвитку експортної логістики в українській Бессарабії.

Завершити проєкт планується наприкінці 2024 року.

Додамо, що Україна та Молдова є учасниками Транс’європейської транспортної мережі (TEN-T), яка будується під егідою Євросоюзу. Її мета – з’єднати Європу з заходу на схід та з півночі на південь мережею автодоріг, залізниць, аеропортів та водних шляхів.

Залізнична лінія Березино – Басарабяска розпочала повноцінну роботу

 

 

 

Політика