В одеському Музеї Голокосту відкрили експозицію унікальних картин одеського художника, в’язня гетто Беньяміна Меєровича Сапожніка. Твори з релігійної тематики вперше виставили в Одесі.

Як розповів голова Одеської регіональної асоціації євреїв – колишніх в’язнів гетто та нацистських концтаборів Роман Шварцман, життєвий шлях та творчість Беньяміна Сапожніка є яскравим прикладом стійкості та мужності єврейського народу, який пережив муки та страждання за часів Другої світової війни.

«Картини, представлені на сьогоднішній виставці, показують нам, як людина, яка пережила гетто та концтабори, може зберегти душевну чистоту та доброту, що позначилося на його творчості. Не дивлячись на страждання, що пережили в гетто, доля приготувала Беньямину Меєровичу серйозне випробування хворобою, але він продовжував боротися за життя і, долаючи муки, писав унікальні картини про життя єврейського народу», – розповів Роман Шварцман.

За словами дружини художника Ади Сапожник, Беньямін Меєрович народився на Вінниччині, але практично більшу частину життя прожив в Одесі. В молодості екстерном закінчив художні курси, але працював у будівельній сфері. Серйозно зайнявся творчістю вже на пенсії, коли з’явилися перші симптоми хвороби Паркінсона. Дванадцять років він боровся з підступною хворобою, але не переставав писати. Загалом ним написано понад 600 картин на єврейську релігійну тематику, пейзажі та портрети.