Измаил диорама

В Ізмаїлі створять єдиний військово-історичний музейний комплекс. Таке рішення ухвалено на 43-й сесії Ізмаїльської міськради з метою створення об’єктивного погляду на події воєнної історії українського Подунав’я, з урахуванням сучасних досягнень історичної науки та новітніх даних, з огляду на необхідність комплексного аналізу епох та їхнього впливу на розвиток Ізмаїла, а також зберігаючи багатовікову історію міста і пам’ять про покоління, що боролися за суверенітет і територіальну цілісність української держави.

Ізмаїльський військово-історичний музейний комплекс буде створено на базі кількох міських музеїв: колишнього музею О.В. Суворова, діорами та меморіального парка-музею «Фортеця».

«Це стане єдиним музейним простором, який відповідатиме вимогам сучасного українського суспільства», – зазначили в мерії

Нагадаємо, раніше в Ізмаїлі демонтували пам’ятник російському полководцю О.В. Суворову, а проспект, школу і музеї, названі на його честь, підлягали перейменуванню в рамках дерусифікації та «позбавлення від символіки імперського російського минулого».

В Ізмаїлі підбили підсумки міжнародного проекту з розвитку культурної спадщини