культурное наследие

В Ізмаїлі 28 березня відбулася підсумкова конференція в рамках міжнародного проєкту «EFIGE», спрямованого на збереження культурної та історичної спадщини.

Нагадаємо «EFIGE» – це спільний проєкт України та Румунії. Загальний бюджет склав понад мільйон євро. Проєкт був спрямований на величезний список заходів для реалізації головної мети – збереження і просування культурної та історичної спадщини, а також поліпшення транскордонного туристичного потенціалу регіону Галац – Тульча – Ізмаїл як інтегрованої частини культурної спадщини населення Єврорегіону Нижній Дунай.

В рамках проєкту в Ізмаїлі проведено капітальний ремонт бібліотеки ім. І.П.Котляревського. Там замінили дах, відремонтували фасад, створили додаткові дві зали, де розмістили Центр колекції транскордонних традицій. Окрім цього, закуплено колекцію костюмів тих національностей, які живуть у Придунав’ї, створено винну колекцію, а також знято фільм і надруковано альбом, присвячені культурним особливостям представників національно-культурних спільнот як України, так і Румунії.

Вступ України до НАТО в інтересах альянсу

Офіційно проєкт завершується 7 квітня поточного року. Попри всі складнощі під час його реалізації все вдалося, зазначають румунські партнери, і вже замислюються над подальшими проєктами спільно з українськими колегами.

Політика