Учасники спектаклю

Самодіяльна театральна студія «ОнгЪл» Болградської міськради та нещодавно створена ГО «Театральна студія Онґл» готують прем’єру інтерактивної вистави «Ласкаво просимо додому!».

«Щоб допомогти нашим співвітчизникам (тим, що через війну вимушені були покинути свої будинки та переїхати в інші регіони – ред) адаптуватися ми й створили виставу «Ласкаво просимо додому!»

Вистава продемонструє особливості та побутові звички етносів – болгар, гагаузів, албанців, які мешкають на території Бессарабії»,розповіли про задум нової театральної постановки в Онґл Студії.

За словами студійців, інтерактивність вистави дасть змогу глядачам не лише знаходитися в безпосередній близькості до сценічної дії, але навіть впливати на її хід. Вони впевнені, що це «має в собі психологічний ефект з розвантаження людини під час стресу, який переживають вимушені переселенці».

Крім того, по закінченню вистави кожен глядач зможе залишити не тільки відгук про подію, а й розповісти про свої культурні та мистецьки потреби. Для цього необхідно буде пройти швидке, анонімне опитування, що допоможе театральній студії «ОНҐЛ» та культурним закладам організовувати заходи з урахуванням думок глядачів.

Щодо сюжету, то він будується на розповіді про долі трьох дівчат, які опиняються в незнайомому середовищі (українській Бессарабії), де навколо багато незнайомих людей, яки говорять незнайомими мовами та поводять себе незвично. Про те, як вони здолають це випробовування і розкаже вистава, яка закінчується хепі ендом.

Додамо, що проєкт реалізується українською ГО «Інша Освіта» та міжнародною організацією «zusa» (Німеччина) за фінансової підтримки програми ЄС «Креативна Європа».

Впродовж березня виставу планують показати у селах Оксамитне, Залізничне, Виноградівка та місті Болград Болградській громади, а також у селі Каракурт Василівської громади Болградського району.

Нова громадська організація Болграду виграла грант