Польські фермери блокують кордон

Україна та Польща почали обговорення можливої зустрічі на рівні урядів та голів держав для припинення блокування кордону польськими фермерами.

Про те, що Київ і Варшава обговорюють зустріч представників урядів на кордоні та працюють над її форматом, повідомив прессекретар президента України Сергій Никифоров в етері телемарафону.

Нагадаємо, що вчора президент України запропонував очільникам Польщі та представнику Єврокомісії зустрітися на кордоні для обговорення і вирішення критичної ситуації, яка склалася.

«Я хочу звернутися до уряду Польщі – до пана Премʼєр-міністра Туска та міністрів. Я доручив нашому уряду найближчим часом, до 24 лютого, бути на кордоні між нашими державами. Глава уряду України, увесь наш уряд від логістики до аграрного сектора і, звичайно, міністр оборони України, бо ця блокада на кордоні, на жаль, додає загроз і для постачання зброї нашим хлопцям на фронт. І я прошу тебе, Дональде, пане Премʼєр-міністре, теж приїхати до кордону. Анджею, пане Президенте, я прошу тебе підтримати цей діалог. Це національна безпека. Ми не маємо це затягувати. Найближчі дні дають нам шанс це зробити. Я готовий бути також на кордоні разом із нашим урядом. І я хочу звернутися зараз до Єврокомісії: треба зберегти єдність у Європі. Це фундаментальний інтерес Євросоюзу. Тому Україна звертається до Єврокомісії, щоб у цій зустрічі взяв участь представник Єврокомісії – також заради спільних інтересів і припинення політичних маніпуляцій», – йдеться у заяві президента України.

Він також подякував за польський вибір, зроблений 24 лютого у відповідь на російське вторгнення, за те, що мільйони поляків були й залишаються з Україною і серцем, і справою та висловив українську вдячність кожному представнику польського суспільства, хто розділяє політичні маніпуляції та фундаментальні питання національної безпеки.

Відзначимо, що держсекретар канцелярії президента Польщі Анджей Дера в ефірі TVN24 заявив, що Анджей Дуда підтримує ідею зустрічі українського і польського урядів з представниками Єврокомісії для розв’язання ситуації на кордоні.

Через блокади кордону Україна втрачає 160 мільйонів доларів за місяць