порт Южный

Навіть під час повномасштабної війни Україна годує людей по всьому світу.

«Ми годуємо 400 млн людей по світу, ми годуємо дуже багато країн з низьким доходом в Африці та Азії. І відповідно ці країни, залежачи від нас продуктово, багато в чому залежать і геополітично», – зазначила народна депутатка, перша заступниця Голови Комітету ВРУ з питань транспорту та інфраструктури Юлія Клименко під час брифінгу, повідомив Медіацентр Україна – Одеса.

Депутат зазначила, що дякуючи портам і «Зерновій ініціативі», «Укрзалізниці» й автотранспорту, який швидко перелаштувався і збільшив свої потужності, Дунайському кластеру портів, які теж збільшили свої потужності, нам вдалося продовжити експорт зерна.

Але водночас Украъны необхідно розвивати морський потенціал країни, адже 60% нашої валютної виручки приходить саме через порти, і ця цифра може бути більшою.

«Для нас це стратегічно важливо економічно, бо якщо ми не розблокуємо порти, не збільшимо їхню потужність… не відремонтуємо, і не поновимо, то для нас економічне зростання неможливо і відновлення економіки неможливе», – підкреслила нардеп.

Вона також впевнена, що в питанні розвитку морського потенціалу країни «перш за все треба визначитися зі стратегією, стати морською державою, позбавитися всіх радянських і ганебних документів, які підписувалися з 2000-х років».

Ізмаїльський морський порт перевищує виконання плану на 274%