Киево-Печерская лавра

Національний заповідник «Києво-Печерська лавра» розриває договір оренди з Українською Православною Церквою (Московського патріархату).

«10.03.2023 року, Національний заповідник «Києво-Печерська лавра» направив Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі (Чоловічому монастирю) Української Православної Церкви попередження про розірвання Договору № 2 від 19 липня 2013 року про безоплатне користування релігійною організацією культовими будівлями та іншим майном, що є державною власністю на підставі п. 8.1. цього Договору»,повідомила пресслужба Міністерство культури та інформаційної політики України

Додамо, що цьому рішенню передували висновки Міжвідомчої робочої групи про порушення Монастирем умов Договору щодо використання державного майна.

Зокрема, як повідомляє LB.ua, йдеться про 36 новозбудованих самочинних будівництв.

З метою проведення процедури приймання-передачі державного майна, Монастирю запропоновано до 29.03.2023 року звільнити будівлі та споруди, що є державною власністю та які перебувають на балансі Заповідника.

В цей час будуть працюватимуть робочі групи, утворені Заповідником з інвентаризації майна та з обстеження технічного стану будівель і споруд.

Нагадаємо: Два храма Києво-Печерської лаври повернуто державі

 

Політика