Александр Мациевский

Герой України Олександр Мацієвський, який зустрів окупантів гаслом «Слава Україні!», у відповідь на що пролунали автоматні черги, офіційно отримав звання «Герой України» (посмертно).

«Присвоїв звання Героя України Олександру Мацієвському. Українському воїну. Людині, яку знатимуть і пам’ятатимуть вічно. За хоробрість, за впевненість в Україні і за його «Слава Україні!». Герою слава! Героям слава! Україні слава!», – повідомив у  Twitter президент України. 

Відзначимо, що кадри розстрілу беззбройного українського воїна, який, дивлячись в обличчя смерті, продемонстрував усьому світу, що таке український характер і незламність, отримали широкий суспільний резонанс.

Особу Героя не змогли ідентифікувати одразу. Згодом, після проведення ряду експертиз, було встановлено, що на кадрах – снайпер 163 батальйону 119 окремої бригади ТРО Чернігівської області Мацієвський Олександр Ігорьович.

Зараз Служба безпеки України працює над ідентифікацією окупантів, які вчинили цей кривавий злочин.

«Ми зробимо все, аби ці нелюди понесли заслужене покарання», – сказав голова СБУ Василь Малюк.

Додамо, що Олександр Мацієвський був призваний на військову службу у березні 2022 року. З кінця грудня він вважався зниклим безвісти поблизу населеного пункту Красна Гора в Донецької області.

За отриманими даними, Олександра Мацієвського розстріляли  30 грудня 2022 року. Його тіло повернули додому в лютому 2023 року.

У МВС назвали загальну кількість обстрілів України