Новый календар

З 1 вересня 2023 року Українська Греко-Католицька Церква в Україні переходить на новий стиль для нерухомих свят.

Таке рішення прийняв Архиєрейський Синод УГКЦ в Україні щодо календарної реформи.

«Взявши до уваги численні прохання віруючих та провівши попередні консультації із духовенством та монашеством нашої Церкви про назрілу потребу реформи Літургійного календаря УГКЦ в Україні, а також зважаючи на душпастирські рації: УГКЦ в Україні перейти з 1 вересня за новим стилем (початок Індикту) 2023 року Божого на новий стиль для нерухомих свят із збереженням чинної Пасхалії»,повідомляє пресслужба УГПЦ.

Йдеться про те, що з 1 вересня цього року всі нерухомі свята УГКЦ в Україні святкуватиме за новим стилем ( Різдво Христове – 25 грудня, Богоявлення – 6 січня, Благовіщення Пресвятої Богородиці – 25 березня, Покров Пресвятої Богородиці – 1 жовтня, Святого Миколая – 6 грудня тощо).

«Я б підкреслив: це не тільки Різдво. Під час дискусій і приготування до нашого Синоду ми не говорили про Різдво, але про всі свята, які належать до нерухомого циклу свят. Бо це абсолютно проти будь-яких літургійних правил змінювати дату святкування лише одного свята. Не можна змінювати дату Різдва, переносячи на 25 грудня, а всі інші свята залишати за старим стилем», – пояснив Глава УГКЦ Блаженніший Святослав.

Додамо, що парафії, які ще не готові до такого кроку, матимуть можливість з дозволу свого єпископа до вересня 2025 року святкувати нерухомі свята за старим стилем.

Пасху і всі пов’язані з нею свята УГКЦ в Україні поки ще святкуватиме за старим стилем, як раніше.

Відзначимо, що календарна реформа УГКЦ в Україні матиме два етапи: поки що зроблений перший крок, щодо святкування Пасхи, єпископи «вирішили трохи зачекати».

Нагадаємо: В Одеській єпархії планують перейти на Новоюліанський календар