Во время собрания ЦПУ

30 січня 2023 року, в кафедральному соборі Різдва Христового м. Одеси відбулись Загальні збори Одеської єпархії, які очолив Преосвященнійший єпископ Одеський і Балтський Афанасій.

Захід був присвячений обговоренню теми календарних змін, повідомляється на офіційному сайті Одеської єпархії Православної церкви України.

Було заслухано ряд доповідей, у яких розглянуто різні позитивні сторони питання календарної реформи, а також ризики та проблеми, що можуть виникнути у процесі втілення переходу на новий календар.

Після жвавого обговорення було прийнято рішення, що всі парафії Одеської єпархії бажають повністю перейти на Новоюліанський календар та не мають суттєвих розбіжностей у громадах щодо цього питання.

Також повідомляється, що всі парафії Одеської єпархії подають відповідні прохання на ім’я керуючого єпархією Преосвященного єпископа Афанасія.

Відзначимо, що учасники зборів підкреслили, що питання загальноцерковної реформи календаря потребує мудрого підходу та соборного рішення усієї Православної Церкви України.

Нагадаємо, що наразі різні церкви в Україні користуються новоюліанським та григоріанським календарями. У зв’язку з цим з 2017 року Різдво Христове в Україні офіційно відзначають двічі: 25 грудня та 7 січня.

Додамо, що за словами Предстоятеля ПЦУ Епіфанія, за чотири роки після отримання Православною церквою України Томосу від Вселенського Патріарха до ПЦУ перейшли близько 1700 парафій УПЦ МП. Зараз Православна церква України нараховує понад 8000 релігійних громад, і їхня кількість постійно зростає.

Читайте також: Результати голосування: більшість за відзначення Різдва 25 грудня