Рафаэль Гросси

Глава МАГАТЕ Рафаель Гроссі закликав припинити воєнні дії, які ставлять під загрозу ядерну безпеку України. Він записав відеозвернення після чергового ракетного удару російських військ по об’єктах енергетичної системи України, що спричинило відключення всіх українських атомних електростанцій від енергетичної системи.

Гроссі назвав ситуацію з ядерною безпекою України загрозливою, що пов’язано з останнім ракетним ударом по українській енергетичній системі. В результаті три атомні електростанції України, що знаходяться на підконтрольній території, були відключені від зовнішнього електропостачання та перейшли на дизельні генератори для забезпечення внутрішнього споживання.

“Повна та одночасна втрата зовнішнього електропостачання українськими атомними електростанціями демонструє, що ситуація з ядерною безпекою в країні стає все більш нестабільною, складною та потенційно небезпечною”, – зазначив він.

Україна запросила допомогу МАГАТЕ та закликала направити експертів на всі українські АЕС, у т.ч. Чорнобильській, для надання персоналу допомоги та підтримки. Гроссі уточнив, що експерти агентства вже перебувають на місцях.

Читайте також: В Україні розглядають три можливі сценарії блекауту

Глава МАГАТЕ вважає, що всі атомні електростанції України не повинні бути порушені воєнними діями.

“Всі військові дії, що загрожують безпеці ядерних об’єктів України, повинні бути негайно припинені”, – наголосив Гроссі.

Політика