Скриншот voxukraine

Повідомлення у соцмережах про нібито допомогу кожному українцю у сумі 13 280 гривень виявилися фейком.

Як повідомляє «Детектор медіа»,  з посиланням на фахівців Voxcheck, жодних згадок про окремі виплати людям від ЄС в офіційних джерелах зараз немає. Тож розповіді про те, що Євросоюз нібито виділив 600 мільйонів доларів на допомогу українцям під час зими не відповідають дійсності. А прикріплений скриншот від застосунку «Дія», на якому зображено процес оформлення заявки на отримання грошової допомоги як доказ того, що виплати все ж таки відбуваються – підробка.

Насправді таких виплат для українців зараз немає, а на офіційному сайті «єДопомога» розміщено повідомлення про те, що перший етап прийому заявок на виплату грошової допомоги від міжнародних організацій завершено.

«Наразі громадянами України подано понад 10 000 000 заявок, у зв’язку з чим тимчасово припиняється збір заявок на платформі єДопомога задля детального їх опрацювання та передачі за запитом до міжнародних організацій для подальшої виплати.

На жаль ресурси міжнародних організацій обмежені, саме тому Мінсоцполітики докладає максимальних зусиль задля збільшення кількості міжнародних організацій, що можуть надати грошову допомогу українцям, які постраждали від війни», – йдеться на сторінці єДопомога.

«Детектор медіа» припускає, що поширюючи такі повідомлення, шахраї намагаються набрати аудиторію на свої канали.

Прикриваються міською владою та ЗСУ: в Ізмаїлі шахраї виманюють гроші у підприємців

Політика