продукты

Моніторинг здійснювався в найбільших торговельних мережах регіону, в яких купують товари переважна більшість споживачів – це супермаркети «Сільпо», «Таврія», «Копійка», АТБ, «Два шага», «Точка», «Обжора».

Про це повідомили в ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області.

Так, протягом лютого 2023 року спостерігалась відносна стабільність середніх роздрібних цін на хліб житньо-пшеничний (26,84 грн./кг), батон (28,24 грн./кг), крупу гречану (60,21 грн./кг), сметану 15% жирності в плівці (91,69 грн./кг), цукор кристалічний (34,21 грн./кг), птицю (86,64 грн./кг) та яловичину (197,7 грн./кг).

Знизились середні роздрібні ціни на борошно пшеничне (на 6,7%), макаронні вироби (на 3,4%), крупу вівсяну (на 18,3%), буряк (на 2,6%).

При цьому спостерігалось зростання середніх роздрібних цін на масло вершкове 72,5% жирності (на 5,1%), яйця курячі (на 2.0%), свинину (на 2,7%), олію соняшникову рафіновану (на 3,3%), молоко (на 6,9%), капусту білокачанну (на 3,6%), цибулю ріпчасту (на 8,6%), моркву (на 17,1%), картоплю (на 3,5%) та сіль (на 18,6%) у зв’язку із підвищенням оптово-відпускних цін виробників (закупівельних цін постачальників).

На ринках Одещини продають дунайський оселедець, вилов якого наразі заборонено

За результатами постійного аналізу даних Реєстру роздрібних цін встановлено, що зазначені торговельні мережі здійснюють декларування зміни роздрібних цін на товари, перелік яких визначений постановою Кабінету Міністрів України від 22.04.2020 №341. Що стосується оптово-відпускних цін виробників на вищезазначені товари, то вони державному регулюванню не підлягають, – повідомили у держустанові.

Також слід зазначити, що за оперативними даними моніторингу в лютому 2023 року спостерігається зменшення рівнів середніх роздрібних цін на бензин марки А-95 і дизельне паливо.

Світ

 • Майя Санду: росія намагається встановити в Кишиневі проросійську владу
  Майя Санду: росія намагається встановити в Кишиневі проросійську владу

  Президент Молдови Майя Санду впевнена, що росія намагається встановити в Кишиневі проросійську владу, аби використати Республіку Молдова, зокрема й проти України.

  «З боку російської федерації робляться спроби підірвати, повалити владу, і ми маємо докази цього.

  Зрозуміло, що росія намагається встановити в Кишиневі проросійську владу, щоб використовувати Республіку Молдова, у тому числі й проти України, як це робить, наприклад, у випадку з білорусією»,заявила керівник Молдови в інтерв’ю телеканалу Vocea Basarabiei.

  Вона також стверджує, що росія прагне, щоб у Молдові була корупція, хаос і корумповані політики, яких вони можуть купити, тому росія не припинить спроби дестабілізувати Молдову.

  Майя Санду зазначила, що російським зусиллям щодо дестабілізації протистоїть обирана громадянами незалежна влада, яку працює на благо громадян та країни.

  “Ми хочемо побудувати країну, в якій люди почуваються в безпеці”, – резюмувала Санду.

  Україна і Молдова вводять спільний контроль в КПП для залізничного сполучення «Серпневе-1 – Басараб’яска»