дунайская сельдь

На ринках Одещини а також в місцях стихійнох торгівлі наразі масово реалізується місцевий делікатес – дунайський оселедець. При тому, що цього року дозволів на його вилов рибалкам ще не видавали, оформлення документів для офіційного промислу ще в процесі.

Як повідомили у Одеському рибоохоронному патрулі, під час рейду по місцевим базарам продавці пред’являють накладні на товар, згідно яким рибу їм продав один і той же підприємець. Торговці вважають, що вони не несуть відповідальність за реалізацію незаконно добутого оселедця.

ФОПи навмисно перепродають рибу декілька разів, таким чином «відбілюючи» документи. Але ж дунайський оселедець наразі неможливо добути законним шляхом. В той же час, згідно з чинним законодавством, рибоохоронний патруль не має повноважень відстежувати, ким саме, коли та з якої водойми була виловлена риба. Такі схеми діють вже багато років, – розповіли у рибоохоронному патрулі.

За словами правоохоронців, ситуацію може змінити законопроект «Про забезпечення простежуванності водних біоресурсів», який зараз перебуває на громадському обговоренні. Якщо його затвердять, реалізаторам на ринках доведеться мати повний пакет документів про походження риби, а нелегальні схеми мають зникнути.

Нагадаємо, 7 березня було підписано спільний наказ Командувача оперативно-стратегічного угрупування та начальника Одеської ОВА щодо відкриття додаткових ділянок для рибальства на річці Дунай з урахуванням безпекової ситуації.

Політика