футбол

Понад 100 депутатів Європарламенту, які представляють усі основні групи, закликали УЄФА виключити збірну Білорусі з відбіркового турніру Євро-2024 через порушення прав людини, здійснені режимом Александра Лукашенка.

Про це йдеться у листі, надісланому президенту УЄФА Александеру Чеферіну, пише видання Politico.

“Сам факт участі білоруської збірної у турнірі УЄФА буде згодом використаний Лукашенком та його пропагандистською командою, щоб довести, що його добре сприймають у міжнародній спільноті”.
“Це буде образою для жертв російської агресії в Україні та всіх білорусів, які були змушені тікати зі своєї батьківщини, а також для тих, хто залишився в Білорусі і тепер змушений жити у страху та жаху”, – йдеться у листі.

Зазначимо, Білорусь  зазнала санкцій з боку УЄФА за свою роль у війні проти України, і країні більше не дозволено проводити міжнародні матчі, а білоруські клуби не можуть грати проти українських команд у європейських змаганнях. Проте, на відміну від російських команд, які були виключені зі всіх змагань УЄФА, білоруські клуби та національна збірна, як і раніше, можуть брати участь у міжнародних змаганнях.

Болгарія продовжить надавати військову допомогу Україні, – Шаламанов

У кваліфікації до Євро-2024 збірна Білорусі зіграє зі Швейцарією, Ізраїлем, Румунією, Косовом та Андоррою. Її перший матч зі Швейцарією відбудеться 25 березня.