работа стоматолога

Незважаючи на те, що розвиток стоматології пішов далеко вперед, багато людей досі панічно бояться відвідувати зубних лікарів. Але правда, що цього не уникнути ніяк. Тому так важливо знайти хорошого дантиста для лікування. Кожен пацієнт чекає від свого стоматолога одного – якісного вирішення проблеми. Значення має все – від використаних інструментів до витратних матеріалів. Однак варто враховувати, що іноді можна натрапити на шахрая, який візьме гроші, але лікування надасть неповну або погану якість. Про те, як визначити, поганий обраний стоматолог в Києві або ні, далі в матеріалі.

Як знайти кваліфікованого фахівця?

Найвірніший спосіб знайти хорошого стоматолога – питати у друзів чи колег. Кожен із них може порадити лікаря, який йому сподобався. Це позбавить довгих і ризикованих перевірок на власному досвіді.

Можна пошукати клініки, а потім прочитати відгуки в мережі. Зрозуміло, що на офіційній сторінці стоматології коментарі будуть винятково хороші. Тому важливо не полінуватися і звернути увагу на соцмережі клініки чи сайти-відгуки. Якщо є люди, які незадоволені обслуговуванням того чи іншого стоматолога, обов’язково знайдуться.

Про спеціаліста також говорить його завантаженість. У затребуваного стоматолога прийоми часто розписані кілька днів, або навіть тижнів поспіль.

Крім того, важливо враховувати, що добре розрекламована або дорога стоматологія ще не гарантує високоякісного лікування.

Як відбувається перший прийом?

Зробивши нарешті вибір і записавшись на прийом, важливо придивитися до таких основних моментів:

  1. Стоматолог веде роботу в одноразових рукавичках та масці..
  2. В кабінеті чистота.
  3. У лікаря є помічник.
  4. Лікар пропонує завести картку, уточнює поточний стан здоров’я, наявність хронічних хвороб та алергії на медикаменти.
  5. На стінах у кабінеті представлені дипломи про основну та додаткову освіту, різні сертифікати.

Все це говорить про те, що такому зубному лікарю можна довіритись.

Як правильно оцінювати виконану роботу?

Після закінчення лікування стоматолог повинен надати дзеркало, щоб пацієнт оцінив зроблену роботу. Якщо в цьому є необхідність, у комбінації з великим дзеркалом дантист або його помічник може використовувати маленьке дзеркало стоматологічне. Ось як перевірити роботу стоматолога:

  • Форма пломби. Готова пломба має повторювати форму зуба. Особливо це стосується горизонтальної поверхні молярів. Також при змиканні щелеп пломба не повинна викликати дискомфорту.
  • Краї пломби. При необхідності поставити пломбу на бік зуба (між зубами), стоматолог працює тільки з пошкодженим зубом або зачіпає зуб, що також примикає. У будь-якому випадку контактна поверхня повинна бути гладкою і щільно примикати, при цьому вона не повинна бути плоскою.
  • Колір матеріалу. Будь це пломба або коронка, вони повинні збігатися з природним відтінком зубної емалі. При якісній роботі зазвичай не можна помітити явної межі між зубом і пломбувальним матеріалом.

Що говорить про погане обслуговування?

Зрозуміло, рідко хто у стоматологічному кріслі почувається абсолютно комфортно. Однак є певні моменти, які явно виділяють поганого стоматолога з низькою кваліфікацією:

  • Бездіяльність дантиста, коли пацієнт відчуває біль під час процедури.
  • Будь-яка відсутність стерильності.
  • Неповажне ставлення спеціаліста.
  • Робота без маски та рукавичок.

Особливо важливим є перший пункт. Стоматологія сьогодні розвинена достатньо, щоби забезпечувати безболісне лікування. Ця проблема давно вже вирішена, тому навряд чи варто повертатися до лікаря, який у відповідь на біль говорить пацієнтові «потерпіти».

работа стоматолога

Як діють шахраї?

Найчастіше проблема шахрайства стосується стоматологів-хірургів, але вона може ставитись і до дантистів інших спеціалізацій. Ось як можна зрозуміти, що стоматолог розводить на гроші:

  • Ставить неправильний діагноз. Стоматолог навмисно повідомляє, наприклад, не про пульпіт, а про наявність кисти. Таким чином, підводячи до того, що проблемний зуб необхідно не лікувати, а видаляти. Навіть більше – встановити на його місце протез або імплант.
  • Призначає непотрібні процедури. Наприклад, це панорамний рентген, професійна гігієна, встановлення тимчасових коронок, фізіотерапія. Безумовно, зазвичай призначення цих процедур – норма. Однак у деяких випадках вони марні, тому важливо, щоб стоматолог докладно пояснив їхню необхідність.
  • Включає зайві послуги у чек. Завжди важливо порівнювати перелік послуг у чеку із реально наданими. Нечесні лікарі можуть вписати туди щось зайве, щоб пацієнт переплатив. Усі спірні моменти потрібно уточнювати.

Час іде, але несумлінні стоматологи існуватимуть завжди, тому не зайвим буде знати, як захиститись від обману.