Сергей Чернев

Туреччина припинила інвестувати в Гагаузьку автономію Молдови через затвердження на посаду башкана автономії людини молдавського бізнесмена Ілана Шора, який втік до Росії. Про це заявив екс-депутат Народних зборів Гагаузії (НРГ) Сергій Чернєв в ефірі програми “Новий тиждень з Анатолієм Голя”.

“Найстрашніше, що трапилося – від нас відвернулася турецька сторона. Давайте називати речі своїми іменами. Турки з нами не спілкуються. Турецька агенція зі співпраці та координації до нас не приїжджає. Ми втратили турецькі інвестиції”, – цитує його Point.

Сергій Чернєв заявив, що влада Туреччини усвідомлює, кого саме представляє діючий башкан Гагаузії Євгенія Гуцул і пропонувала спікеру Народних зборів Гагаузії Дмитру Костянтинову не затверджувати її на посаді голови регіону. Але гагаузька політична еліта не прислухалася до поради турецьких партнерів і пішла на поводу олігарха-втікача Ілана Шора, що призвело до політичної та економічної ізоляції автономії.

Читайте також: Вибори башкана: в Гагаузії проросійські «шорівці» посунули «додонівців» 

“Я не так звинувачую у ситуації Шора, що склалася, скільки місцеву політичну еліту. Не такий страшний супостат, як твій співвітчизник, підгодований супостатом. Таких там небагато, три-чотири особи, які купили владу і сьогодні виступають від імені всього гагаузького народу”, – сказав Черньов.

Зазначимо, що Росія продовжує використовувати Гагаузію для дестабілізації ситуації в Республіці Молдова напередодні виборів президента країни. Останнім часом башкан Євгена Гуцул регулярно їздить до Росії, де отримує від Ілана Шора та російської політичної еліти вказівки, як поводитися.

Новини по темі: Корумпування еліт та маніпуляції: як Росія намагається утримати Гагаузію

Політика