выборы башкана Гагаузии

В Гагаузькій автономії Молдови відбувся другий тур виборів глави регіону. За попередніми результатами, перемогу здобуває кандидат від партії «Шор» Євгенія Гуцул. Її опонент від соціалістів Григорій Узун уже визнав поразку.

Другий тур виборів башкана Гагаузької автономії Молдови відбувся 14 травня. Явка виборців 52,4%, що достатньо для визнання виборів такими, що відбулися.

За даними отриманими ЦВК автономії з виборчих дільниць, у другому турі з незначним відривом перемагає кандидат від партії «Шор» Євгенія Гуцул. За неї проголосували 27 376 виборців, що становить трохи більше 52% голосів.

За її опонента від Партії соціалістів РМ Григорія Узуна свої голоси віддали 24 913 виборців. Григорій Узун записав відеозвернення за кілька годин після закриття виборчих дільниць та визнав перемогу Євгенії Гуцул.

Читайте також: Вибори башкана: Гагаузію втягують у протистояння з Кишиневом?

Нагадаємо, перший тур виборів башкана Гагаузької автономії відбувся 30 квітня 2023 року. Виборчі перегони характеризувалися небаченою раніше в регіоні масовою скупкою голосів, організованою партією молдавського бізнесмена, що втік, Ілана Шора. Вартість голосу варіювалася від 500 до 1000 молдавських лей. У Кишиневі спробували вжити заходів для недопущення фальсифікації виборів. Правоохоронці провели серію обшуків, вилучили списки, що свідчать про незаконну діяльність. Незважаючи на фальсифікацію, ЦВК автономії оголосила про другий тур і допустила Євгенію Гуцул до другого туру.

Черга за апеляційною палатою Комрата, яка має ухвалити рішення про затвердження результатів голосування.

Політика