Атанас Запрянов

В найближчій перспективі Болгарія зіштовхнеться з гібридною підривною діяльністю Росії та гібридним впливом Китаю, як системною проблемою. Таку заяву зробим виконуючий міністра оборони Болгарії Атанас Запрянов під час круглого столу «Побудова інституційної стійкості проти шкідливого іноземного впливу», який відбувся 25.06.2024 року в Софії.

Керівник оборонного відомства країни наголосив, що протидія гібридній війні Кремля в інформаційному та цифровому просторі має першочергове значення для Болгарії та, зокрема, для міністерства оборони країни.

«Дезінформація – це сама актуальна проблема, з якою ми зіштовхуємося кожен день», – заявив міністр.

З його слів, Болгарія вже давно є мішенню російської гібридної війни, в якій метою Кремля є вплив на внутрішньополітичні процеси та прийняття рішень. Диверсійно-реваншистська стратегія Москви спрямована на поступове завоювання країни зсередини. Це підтвердили дострокові парламентські вибори 9 червня та голосування до Європарламенту. Як і в інших країнах ЄС, так і в в Болгарії Росія своїми гібридними методами та інструментами мала на меті надавати підтримку проросійським політичним формуванням та лідерам. Основним інструментом є дезінформація, а повідомлення та наративи адаптовані до національних особливостей і вразливостей, пояснив Запрянов.

Раніше одеська громадська організація «Лабораторія досліджень та інформаційного аналізу» проводила аналіз поширення російської дезінформації в болгарському інформаційному просторі. Голова правління «Лабораторії досліджень та інформаційного аналізу» Ігор Карпеченко в ефірі телеканалу БНТ заявив, що Росія створила в Болгарії унікальну медійну структуру, яка позволяє російській дезінфомації за секунду охопити всю країну.

Він наголосив, що протягом 2023 року російська пропаганда культивувала в Болгарії ненависть до українських біженців та України в цілому, та розповідала болгарам брехню по радіацію, українське зерно та начебто загибель колишнього головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного.

Політика